Poćetna / Zabava i Zanimljivosti / Merkelova u potpunosti zatvara Nemačku! Obustava i javnog prevoza…

Merkelova u potpunosti zatvara Nemačku! Obustava i javnog prevoza…

Kako saznajemo prema informacijama BILD-a, Njemačkoj od slijedećeg tjedna prijeti kako ga nazivaju “mega lockdown”.

Njemačka kancelarka Angela Merkel želi standardizirati postojeće mjere u cijeloj zemlji (ograničenja kontakata, škole, vrtići) i čak ih pooštriti već sljedećeg tjedna.

Dakle da budemo jasni, Merkel želi mega-lockdown kako bi zatvorila zemlju gotovo u potpunosti zbog straha od mutacije britanske Korone.Merkel razmatra prestanak lokalnog i međugradskog javnog prijevoza. Međutim, to još nije definitivno odlučeno.

Njemačka će do kraja godine uspostaviti kontrolu nad pandemijom koronavirusa, no novi, virulentniji soj virusa prijeti da će pogoršati situaciju, kazao je u četvrtak šef njemačkog Instituta Robert Koch.

Dakle u Njemačkoj je do sada utvrđena prisutnost britanskog soja virusa kod 16 osoba, a kod četvero je utvrđen soj iz Južne Afrike, kazao je na konferenciji za medije Lothar Wieler, čelnik glavne vladine agencije za borbu protiv koronavirusa.

Svi su slučajevi registrirani kod ljudi koji su putovali u inozemstvo, dodao je. Ovo neće biti zadnja varijacija virusa koju ćemo vidjeti, kazao je Lothar aludirajući na novi soj koronavirusa koji je registriran u Brazilu.

“Imat ćemo nove varijacije….Stoga, ne putujte”, kazao je šef njemačkog instituta.

Bolnice u 10 od 16 njemačkih pokrajina suočavaju se sa sve manjim kapacitetima prijema s obzirom da je 85 posto kreveta u jedinicama intenzivne njege već zauzeto pacijentima zaraženim koronavirusom, naveo je Wieler.

Takođe on je pozvao ljude kojima je ponuđeno cjepivo protiv covida-19 da ga prihvate kako bi se smanjio pritisak na bolnice te je istaknuo kako se ljudi i dalje trebaju pridržavati fizičke distance i higijenskih pravila.

“Krajem godine imat ćemo ovu pandemiju pod kontrolom”, rekao je Wieler navodeći da će do tada biti na raspolaganju dovoljno cjepiva za cijepljenje cijele populacije.

U četvrtak je Institut Robert Koch objavio da na dnevnoj razini zemlja ima 25.164 nova slučaja koronavirusa i 1244 novih slučajeva smrti, što je rekordan u 24 sata.

Do sada je u Njemačkoj od početka pandemije umrlo 43.881 osoba od posljedica zaraze koronavirusom.

O admin

Takođe provjerite

Rekla sam dečku da sam vodila ljubav s njegovim najboljim prijateljem, a on je uradio nešto NEOPROSTIVO!

Da ponekad iskrenost u vezi može da izazove veliki problem, uverila se i devojka iz ...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Content is protected !!