Poćetna / Jet-Set / Uskoro nova odluka! Slovenija bi mogla biti prisiljena na totalnu blokadu

Uskoro nova odluka! Slovenija bi mogla biti prisiljena na totalnu blokadu

Dakle kako epidemija u Sloveniji ne jenjava, vlada bi uskoro mogla u potpunosti zatvoriti zemlju.

Situacija u Sloveniji se ne popravlja.

Takođe u bolnicama je opet više pacijenata s covid-19, a rekordni broj ljudi uskoro će trebati liječenje. Vlada je stoga produžila epidemiju, škole i trgovine s nebitnom robom i dalje su zatvorene, a okupljanje ljudi i dalje je ograničeno.

Prema riječima premijera Janeza Janše Republiku Sloveniju mogle bi čekati još strože mjere.

U intervjuu za Radio Ognjišče, premijer je rekao da vlada nije isključila potpuno zatvaranje zemlje. “Ako ovaj broj zaraženih ljudi nastavi održavati ovu visoku razinu, Slovenija će biti prisiljena, usprkos činjenici da svi mi mrzimo ove mjere, na potpuno zaključavanje, kada će i dio gospodarstva biti zatvoren” , rekao je.

Istodobno, to ne isključuje zatvaranje svih aktivnosti, osim trgovina i ljekarni, te ograničenje kretanja na najviše 50 metara od kuće.

O admin

Takođe provjerite

Ovako pijete čaj od jaglaca ako želite smršavjeti: dovoljno je 5 dana

Svi smo čuli da čaj od jaglaca pomaže u smanjenju masnih naslaga u struku i ...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Content is protected !!