Poćetna / Zabava i Zanimljivosti / Evo šta će se desiti ako baciš ćufte iz svoje ishrane

Evo šta će se desiti ako baciš ćufte iz svoje ishrane

Za mnoge, hleb je omiljena hrana bez kojih ne mogu da zamislim nikakav tanjir.

Međutim, ova bomba od ugljikohidrata dolazi u različitim oblicima, od kojih su neke štetne za naše tijelo i liniju, dok drugi zaslužuju samo riječi pohvale.

Vidi ispod onoga što će se desiti tvom telu ako potpuno skineš beli hleb sa tvoje ishrane.

1. izgubit ćeš težinu zbog vode.

Zato što je hleb prepun ugljikohidrata, iznenadno izbacivanje njih iz ishrane takođe dovodi do gubitka težine. Preciznije, radi se o gubitku vode koja se nakupi u telu.

Tijelo pohranjuje ugljikohidrate u obliku glycogena, Mliječna kiselina koja sakuplja vodu. Svaki gram ugljikohidrata zadržani u tijelu, u tijelu zadržava i veže tri do četiri puta više vode od njene težine.

2. više nećeš biti gladan.

Bijeli kruh je prepun karbohidrata, a oni u tijelu izazivaju iznenadni porast i skok u krvni šećer, koji onda pada vrlo brzo. Ove lude promjene u mozgu šalju nejasne iznenadne signale koji povećavaju osjećaje gladi i žudnje za hranom, i zato se ugojimo.

Međutim, to ne znači da treba da izbacite hleb iz vaše ishrane, već da zamenite prazne kalorije bele štruce sa onima napravljene od svih zrna koja reguliraju i šećer u krvi.

3. tvoja energija će se povećati i probavu će se poboljšati.

Za razliku od svepšenice ili crnog, bijeli kruh ne sadrži vlakna koja su previše neophodna za normalne funkcije crijeva i varenje. Zato hrana uzrokuje zatvor i probleme sa varenjem.

Protjeranjem bijelog kruha iz ishrane i uključujući i sve žitarice u dnevnu dijetu, varenje počinje normalno i olakšava rad.

Ako je to dobar mozak, normalno, bez ometanja, ali ako hrana za mozak nije zdrava, tijelo reagira negativno i osjeća se slabost i umor.

Dodatno: Zaboravi na vlažnu i mokru kosu: Evo šta ćeš prvo prehladiti.

Ljudi koji spavaju manje od 6 sati su najvjerovatnije da će se prehladiti nakon izlaganja virusu, otkrili su nas naučnici.

Ljudi koji spavaju šest sati ili manje noć su četiri puta veća vjerovatnoća da će se prehladiti od onih koji spavaju punih sedam sati.

“Kratki san je najvažniji među faktorima koji predviđaju vjerovatnost hladnoće,” izjavio je vodeći autor studija Aric Prather, profesor na univerzitetu Kalifornije, San Francisco.

Studija je uključila 164 ljudi koji su bili izloženi hladnom virusu od strane naučnika koristeći nosni pad i onda su posmatrali sedmicu dana i analizirali kako različiti faktori utječu na borbu tijela s virusom.

“Ne radi se o starosti, nivou stresa, rasi, obrazovanju ili prihodima. Čak i ako smo sve to uzeli u obzir, lišavanje sna je bilo najvažnije, “izjavio je Prather.

Rezultati su objavljeni u dnevniku.

Prethodno, nedovoljno sna je poznato da doprinosi saobraćajnim nesrećama, industrijskim katastrofama i nesrećama na poslu i povećava rizik od srčanog udara i infarkta.

Pročitajte još: Ovo je najzdravija Biljka na svetu. koju su koristili drevni Grci, Egipćani i Rimljani.

Njegova hranjiva vrijednost je više nego dovoljna da se kaže činjenica da sadrži veće količine željeza od spanaća i više vitamina C od limuna i narančasto.

To je biljka po imenu Nasturcijum officinale. Iako su poznati po drevnim svojstvima, ova biljka je malo zaboravljena. Porijeklo Potočari je region Evroazije, ali danas je rašireno i može se pronaći skoro svugdje u svijetu.

Poznata je kao jedna od najstarijih biljaka čija je upotreba presjekla daleku istoriju. Mnogi drevni narodi su ga koristili u prehrani i liječenju zdravstvenih problema.

Drevni grčki letak i otac medicine je hipokrcijeno ovu biljku i preporučio ga za liječenje pluća Katara, zubobolju, bolesti grla, zagušljivosti i manjka. U starim Grcima, Egipćani i Rimljani bili su poznati kao jaki alat za obnavljanje energije.

Egipatski faraoni su naredili svojim robovima da piju dnevni sok od potoka da bi održali snagu, a time i produktivnost. Zvanično međunarodno istraživanje je proglasilo ovu livrlo zelenu biljku u ovom trenutku najzdravija biljka na planeti, ili dijeta broj jedan.

Koja je tajna

Potocarka prestaje i smanjuje oksidativni stres i povećava performansu antioksidant. Potocarka utječe na razmjenu hemijskih jedinjenja u našem metabolizmu i regulira poremećaje koje se pojave, što je značajno u pristupu prirodnog liječenja.

Potocarka čisti krv, osvježava, podstiče apetit i pročišćava cijeli organizam. U Autotoxifikaciji – Toksemia, preporučuje se konzumirati Potočari nakon dugog zimskog perioda.

Potocarka u lijeku za puљke ima veliku upotrebu u tretiranje svjeћeg i u obliku svjeћeg soka. Preporučuje se da se uzme svež sok na skali 1:5, jedan deo soka i pet delova vode jer čisti sok može da izazove upalu stomaka i žita.

Svježi sok od soka se uzima u skladu s propisanim receptom jer nije preporučljivo da se uzima sok svaki dan, nego sa prekidanju ili pauzom.

Gorušičino Oil koji sadrzi vece delove tajni kroz bubrege i povecava cirkulaciju i povecava uriniranje, dok duze koristi moze da ispravi bubrege.

Sok od poze je omiljeno sredstvo za vanjsko korištenje u bolestima kože, necistoce koћe, u obliku dlake koji padaju iz soka ili ukosnice. Kao čaršav o zdrobljene plahte koje smo stavili na mjesta na kojima je bilo nemorsku bolest smanjuje se pojava Sunèeve pjege na koži i tretira šumu i razne kožne čistoće.

Naučna istraživanja su o zaustavljanju rasta tumora i metastaze (eksperimentisanja na životinjama), ako je ekstrakt potopa ubrizgan u dio tijela i pomaže liječenje kardioovaskularnih oboljenja i zaustavljanja širenja raka dojke.

Također se preporučuje da se uzme salata iz Potočari, jer radi odlično i sprječava štetne posljedice pušenja.

Da bi pripremili ispiranje lišća, možemo razbiti, isperi, tako da dobijemo stolnu kašiku mješavine koju ćemo onda nanijeti na diseasted mjestu. Pre nego što se sastave na mesto gde se nalazi alkohol je očišćen alkoholom, hajde da stavimo mješavinu za stolnu kašiku i previmo je.

Imat ćemo dva do četiri sata, nakon što se okupamo, ie. Isperi i lubric, mast ili ulje. Pod od Potočari se primjenjuju na razne nečistoće kože, posebno onih koje stvaraju akcije raznih gljiva.

Dobro isprani listovi u više vode, a u slanoj vodi i octu možemo napraviti da pripremimo salatu. Salata je napravljena od sićušnog, isjeckanih češnjaka, maslinovog ulja, soka od limuna, malo soli i biber, ako želimo dodati tanki dio luka i pustiti ga da se miješaju tri sata.

Uzimamo kao dijetu za navemene bolesti.

O admin

Takođe provjerite

Rekla sam dečku da sam vodila ljubav s njegovim najboljim prijateljem, a on je uradio nešto NEOPROSTIVO!

Da ponekad iskrenost u vezi može da izazove veliki problem, uverila se i devojka iz ...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Content is protected !!