Poćetna / Novosti / Topla voda i med za mršavljenje

Topla voda i med za mršavljenje

Možete jesti 1-2 kašičice meda dnevno ili probati nešto drugačije; miješajte med u pića ili deserte. Međutim, najbolji način upotrebe meda za mršavljenje je miješanje u toploj vodi.

Med za mršavljenje
Koliko god se trudili, šećer nam je potreban posebno kada žudimo za nečim slatkim. Ako u takvim situacijama odaberemo med umjesto šećera, imat ćemo određene zdravstvene beneficije, a ujedno udovoljiti želji za slatkim.

Med je zdravija opcija od šećera:

– Djeluje antivirusno i antimikrobno
– pruža energiju za vježbanje
– može zadovoljiti želju za slatkim i kontrolirati daljnju želju za takvom hranom
– topla voda i med pomoći će uklanjanju štetnih toksina iz tijela
– topla voda i med će vam dati energiju i ubrzati metabolizam

Kako napraviti mješavinu tople vode i meda?
Korak 1: Zagrijte vodu na temperaturu s kojom možete podnijeti
Korak 2: Stavite vodu u šolju i dodajte 1-2 kašičice meda
Korak 3: Dobro promiješajte i pijte

Kako i kada piti med sa toplom vodom?
Tople vode s medom najbolje je piti prije i za vrijeme obroka, jer će vam to pomoći da se osjećate siti tokom dužeg vremenskog perioda. Ovo će također osigurati da unosite manje hrane i gubite kilograme. Čaša meda i tople vode rano ujutro pomoći će vam da postignete svoj cilj mršavljenja.

Umjesto da pijete samo običnu čašu tople vode s medom, možete dodati malu žličicu limunovog soka. Kombinacija slatkoće meda s okusom limuna dat će osvježavajuće piće sa zdravim zdravstvenim blagodatima.

Ujutro prije doručka možete popiti šalicu toplog čaja zaslađenog s malo meda. To će smanjiti želju za slatkim tokom dana.

Da biste dodatno poboljšali ukus meda i tople vode, možete dodati malo cimeta. To vam neće samo pomoći da smršavite, već će i osvježiti dah.

Ostali načini upotrebe meda
Pored dodavanja meda u šalicu tople vode, možete ga kombinirati s raznovrsnom hranom.

Narežite jabuku na kriške, a zatim je prelijte s malo meda. Jabuka je puna vlakana, što dodatno pomaže u gubitku kilograma. Ako želite brzi desert, narežite jabuku, a zatim je pospite sa nekoliko kašičica meda i malo cimeta.

Piletinu uvijek možete učiniti zanimljivom dodavanjem meda u marinadu. Primjer takvog jela možete pronaći u receptu za pileća krilca iz rerne.

Mjere predostrožnosti
Med s toplom vodom dobar je za mršavljenje, ali istovremeno morate biti svjesni nekih mjera predostrožnosti dok ga koristite. Ako imate dijabetes, trebali biste se suzdržati od konzumiranja velikih količina meda jer to može odmah povisiti razinu šećera u krvi. Med sadrži i kalorije koje bi mogle premašiti količinu hranjivih sastojaka koje pruža. Stoga je potrebno biti umjeren u konzumaciji meda jer to može izazvati suprotan efekt.

Naravno, svi ovi savjeti neće vam pomoći da smršavite ako se ne pridržavate pravilne, uravnotežene prehrane i svakodnevne fizičke aktivnosti i vježbanja.vvvvvv

O admin

Takođe provjerite

Brojni mediji su potvrdili,istina je!

Brojni mediji u regiji danas su objavili lažnu vijest da je preminuo osuđeni srpski ratni ...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Content is protected !!